معرفی شرکت EMC

شرکت ای ام سی

شرکت EMC که یکی از شرکت های بزرگ چند ملیتی در آمریکا می باشد در سال ۱۹۷۹ تاسیس گردید و با سابقه فعالیت در زمینه های امنیت اطلاعات ، تجزیه و تحلیل اطلاعات،  مجازی سازی ، محاسبات ابری و … با بیش از ۵۰۰ شرکت وابسته و ۶۰ هزار کارمند و کارشناس بعنوان بزرگترین شرکت تولید کننده ذخیره ساز در جهان شناخته شده است.
این شرکت اولین محصول خود را در ارائه حافظه با ظرفیت ۶۴ کیلو بایت و همچنین اولین ذخیره ساز را در سال ۱۹۸۰ به بازار ارائه نمود. ارائه محصول  symmetrix توسط شرکت EMC در سال ۱۹۹۰ اصلی ترین عامل رشد این شرکت در صنعت انفورماتیک بوده است. محصول Clarion که در سال ۱۹۹۲ برای اولین بار به بازار ارائه گردید در واقع اولین مدل ذخیره سازهایی بود که بر پایه ذخیره نمودن اطلاعات مبتنی بر Raid وارد بازار صنعت انفورماتیک شد.
این محصول در کنار سایر محصولات ذخیره ساز موجود در بازار که مبتنی بر High Availability می باشد تا سال ۲۰۱۱ میلادی به کاربران تخصصی مراکز داده ارائه شد.در سال ۲۰۱۱ با ارائه سری جدیدی از محصولات ذخیره ساز با نام VNX که در حقیقت ترکیبی از مدل های ذخیره ساز Clarion و Celera می باشد توانست سهم بزرگی از بازار ذخیره سازها را به خود اختصاص دهد.
شرکت EMC با سرمایه گذاری مشترکی که به همراه شرکت Cisco برای زیر ساخت شبکه تجهیزات خود و همچنین تملک شرکت VMware که در زمینه فرآیند مجازی سازی فعالیت داشته و همچنین محصول Intel انجام داد توانست علاوه بر توسعه بازار کار خود ، مدیریت بازارهای ابر رایانه و همچنین Cloud را بر عهده بگیرد. بررسی این روند در اعداد و ارقام نشان می دهد که راه اندازی بیش از هزار Client در کمتر از ۸  دقیقه بر محیط VM خود گواه بر این مدعا باشد .

 

تجهیزات ذخیره سازی EMC

شرکت بلوکات  با تکیه بر تجارب ارزشمند خود و کارشناسانی با گواهی معتبر بین اللمللی از شرکتEMC  توانمندی لازم در سه بخش زیر را دارا می باشد :
•    تامین تجهیزات ذخیره سازی
•    ارائه راه حل های جامع در زمینه خرید ذخیره ساز
•    پیکربندی تجهیزات

 

ذخیره سازهای EMC

شرکت EMC ارائه دهنده سیستم های پیشرفته ذخیره سازی اطلاعات ، محصولات منحصر به فرد با پشتیبانی  کامل  تمامی  تکنولوژی های شبکه های  ذخیره سازی ،  نرم افزارهای  مدیریتی ، ذخیره  و پشتیبانی ، مجازی سازی ( مانند VMWARE)، سوئیچ ها و دایرکتورهای حرفه ای درجهت برقراری ارتباط می باشد.
محصولات این شرکت در مقایسه با شرکتهای دیگر در بسیاری از موارد دارای  رتبه بالاتری می باشد برای تمامی درخواستها و نیازهای کاربران و مدیران راهکارهای برتر و جدیدی رادرجهت استفاده از اطلاعات و اطمینان از در دسترس داشتن این اطلاعات با  بیشترین  کارایی ، در شرایط مختلف ارائه می نماید.
شرکت EMC به منظور برآورده ساختن نیازهای کاربران، تجهیزات ذخیره سازی سری VNX و VNXe را معرفی کرده است. این تجهیزات با ترکیب سخت افزار قدرتمند و نرم افزار مدیریتی کارا، گام بزرگی در راستای رفع نیازهای حوزه ذخیره سازی برداشته است.
سری VNX امکان ارائه سرویس ذخیره سازی به صورت فایل و در سطح دیسک برای رفع نیازهای سازمان‌های متوسط و بزرگ را فراهم نموده است. این سری از محصولات با برخورداری از حافظه SSD موجب کاهش زمان پاسخ دهی و دسترسی به اطلاعات می‌گردد و همچنین با فناوری جلوگیری از ذخیره داده‌های تکراری باعث بهینه سازی مصرف فضای ذخیره سازی می‌گردد.
دستگاه‌های سری VNXe با هدف رفع نیاز سازمان‌های متوسط و کوچک طراحی شده است. این تجهیزات نیز دارای قابلیت ارائه سرویس ذخیره سازی در سطح دیسک و فایل می‌باشند و دارای امکانات مهمی همچون حافظه SSD و فناوری جلوگیری از ذخیره داده‌های تکراری می‌باشند.

 

ذخیره سازهای سری VNX

ارائه محصول VNX سبب گردید تا تولید محصولات قدیمی ذخیر ه ساز مانند Clarion و Celera متوقف شود. تنوع محصولات در شرکت EMC به اندازه ای است که کاربران در هر سطح و اندازه ای امکان انتخاب محصولات را داشته و در کنار تجهیزات با استفاده از ابزارهای قدرتمند نرم افزاری،  قابلیت تجهیزات به طرز شگفت انگیزی افزایش می یابد.
این محصول که از سال ۲۰۱۱ وارد بازار گردید با دارابودن برترین بازدهی و حفاظت از داده ها در برترین سطح ، دارای ویژگی های متعددی  نسبت به سایر محصولات ذخیره ساز موجود در بازار    می باشد . از مهمترین ویژگی های این محصول وجود نرم افزارهای قدرتمندی است که ذخیره ساز را در برابر معضل از دست رفتن اطلاعات محافظت می نماید. این نرم افزار ها که به صورت Locally و Remotely سیستم را در برابر هر گونه مشکلات غیر قابل پیش بینی محافظت می نماید بازدهی سیستم را افزایش داده و می توانند بصورت کامل، محل قرار گرفتن اطلاعات بر روی دیسک های پر سرعت ، پر ظرفیت و SSD را تشخیص داده و مدیریت نمایند. یکی دیگر از مزایای این محصول امکان توزیع بار بر روی هسته های پردازنده می باشد که با این روش تمامی هسته ها بصورت یکسان بار را پردازش می نمایند.
محصولات سری VNXe با توجه به بهینه بودن هزینه ، یکی از بهترین تجهیزات ذخیره سازی در رده SMB می باشد.
این محصول که امکان اتصال از طریق پورت ISCSI را دارد ، بدون نیاز به خرید تجهیزات SAN box کاربر را در ذخیره سازی اطلاعات همراهی می نماید.
استفاده از انواع دیسک های SAS و همچنین NL SAS این وسیله را در ذخیره سازی های بزرگ و یا ذخیره سازهای سریع قرار داده و کاربر می تواند به سادگی امکان پیاده سازی محیط های مجازی را بر روی این محصول فراهم نماید.
یکی دیگر از محاسن این محصول این است که در صورت نیاز کاربر می تواند فضای ذخیره ساز خود را تا ۲۴۰TB افزایش دهد.
بالابودن ضریب امنیت اطلاعات ، امکان شناسایی نمودن تمامی محصولات شرکت، نصب سریع و آسان با استفاده از نرم افزارهای شرکت از محاسن برجسته این محصول می باشد.

 

خلاصه ای از محصولات سری VNX

•    طراحی شده برای محیط های File , Block , Object
•    استفاده از تکنولوژی توزیع بار بر روی Core های پردازنده تا ۳۲ هسته
•    کوچک سازی اطلاعات با روش Deduplication در سطح فایل و Block
•    برترین سازگاری در دنیا با محیط های مجازی VMware
•    برترین ذخیره ساز دنیا در محیط Microsoft 2012 Hyper V-3.0
•    مدیریت آسان و هوشمند
•    امکان توسعه ذخیره ساز مرکز داده همزمان با توسعه سازمان
•    ایده آل برای محیط های مجازی
•    قابلیت مجازی اطلاعات بر حسب میزان نیاز به دسترسی بر روی دیسک های SSD بصورت اتوماتیک
•    افزونگی سخت افزاری در تمامی قسمت های ذخیره ساز
•    وجود نرم افزارهای کاربردی جهت حفاظت از اطلاعات
•    قابلیت توسعه Cache ذخیره ساز
•     دارا بودن راهکار جامع جهت انتقال اطلاعات بصورت Active – Active  یا Active – Passive
فهرست